Uprzejmie informujemy o naborze ekspertów i zespołu badaczy do realizacji Projektu „Ocena skutków regulacji oparta na dowodach. Model wykorzystania istniejących dowodów analityczno-ewaluacyjnych w procesie oceny społeczno-ekonomicznych efektów planowanych regulacji” o akronimie MORE, realizowanego w ramach Programu Innowacje Społeczne finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

HMR Doradztwo Strategiczne s.c. odpowiada za przeprowadzenie procesu oceny skutków regulacji opartej na dowodach, na podstawie wypracowanego w fazie badawczo-rozwojowej modelu. W projekcie MORE jest członkiem Konsorcjum wraz z Akademią Leona Koźmińskiego, Uniwersytetem Jagiellońskim i Fundacją IDEA Rozwoju.

Do udziału w projekcie zapraszamy:

  1. Ekspertów posiadających doświadczenie w zakresie prowadzenia badań jakościowych i ilościowych związanych z organizacją transportu publicznego, zwłaszcza poza obszarami miejskimi. W ramach projektu eksperci poproszeni zostaną o: przygotowanie ekspertyzy dotyczącej wdrożenia planowanej regulacji dotyczącej organizacji transportu publicznego, wyjaśnienie funkcjonowania analizowanych przepisów, przygotowanie szczegółowych narzędzi badawczych, przygotowanie scenariuszy gier symulacyjnych na podstawie wytycznych przekazanych przez HMR Doradztwo Strategiczne s.c. oraz ich przeprowadzenie. Eksperci poproszeni zostaną o sformułowanie wniosków merytorycznych i metodologicznych z realizacji projektu.
  2. Eksperta posiadającego doświadczenie w zakresie prowadzenia badań jakościowych i ilościowych w obszarze edukacji. Ekspert poproszony zostanie o przygotowanie ekspertyzy na podstawie wyników badań terenowych prowadzonych w ramach projektu.
  3. Osoby posiadające doświadczenie w prowadzeniu badań terenowych oraz meta-etnograficznych. Osoby te zostaną poproszone o przeprowadzenie w wybranych placówkach szkolnych badań obejmujących obserwacje uczestniczące, wywiady bezpośrednie oraz badań ankietowych przeprowadzonych na podstawie przekazanych przez HMR Doradztwo Strategiczne s.c. narzędzi badawczych. Dodatkowo osoby te będą proszone o przeprowadzeni badań meta-etnograficznych dotyczących wdrożenia ustawy o zdrowym żywieniu w placówkach oświatowych i opiekuńczych.
  4. Osobę posiadającą doświadczenie w prowadzeniu zaawansowanych analiz statystycznych, w tym w zastosowaniu metody Propensity Score Matching oraz Propensity Score Weighting. Osoba zostanie poproszona o analizy porównawcze materiału zgromadzonego w ramach badań ankietowych prowadzonych w placówkach szkolnych.

Proponowany okres realizacji działań to: 02/11/2015-30/01/2016.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy: jacek.radwanski@hmrconsulting.pl

lub telefoniczny: +48 600 037 904

OGŁOSZENIE Projekt NCBiR MORE 15.10.2015